Efektywne metody na reklamę serwisu e-commerce w internecie

671_img.jpgZałożyłeś swój sklep w Sieci? To świetna wiadomość, wielu sukcesów! Jednak nie ma sensu się oszukiwać: to bardzo kapitalne, że założyłeś sklep, lecz sklepów w polskiej Sieci funkcjonuje naprawdę dużo. 

Na dodatek ilość e-biznesów lawinowo wzrasta. Nie można myśleć, iż to oznacza klęskę. Najzwyczajniej musimy postarać się w taki sposób zareklamować własne przedsięwzięcie internetowe, aby internauci w ogóle wiedzieli o istnieniu naszego sklepu (zobacz przykład). W sporym skrócie: reklama internetowa jest takim tematem, który bez dwóch zdań musi Ciebie interesować.

Co zrobić, aby sklep codziennie miał klientelę? Cóż, reklama internetowa to pojęcie bardzo szerokie. Wiele w sumie zależy od branży, w której handlujemy. Co innego przykładowo sklep z częściami do samochodu, a co innego sprzedaż książek. Jednakowoż jeżeli mamy skupić się na najważniejszych metodach reklamy własnego sklepu, doceńmy bardziej social media. A szczególnie Facebook to doskonały przykład. Stwórzmy konto na serwisie Facebook, regularnie umieszczajmy ciekawostki, a co chyba najbardziej znaczące, wieści o zniżkach cenowych i promocjach. Łatwo nie będzie, nie można powiedzieć, że szybko uzyskamy fanów, lecz bądźmy nieco bardziej cierpliwi. Podejdźmy na luzie do tego wszystkiego, a pewnie zauważymy sporą ilość lajków.

3016_img.jpgByć może kampania SEO? Wyłącznie renomowana agencja marketingu internetowego jest w stanie sprawić, że środki finansowe zainwestowane w tego typu działania będą umiejętnie rozlokowane, toteż pamiętaj o jednym - nie myśl, iż można to wszystko ogarnąć na własną rękę. No co jak co, lecz to naprawdę ciężkie zadanie. Na całe szczęście obsługa tego typu kampanii nie jest dużym kosztem (więcej info). Choć w istocie wejścia z wyszukiwarek, szczególnie chodzi o Google, są dużym wydatkiem. To oznacza, że trzeba dbać o konwersję sprzedaży. 

Bardzo skuteczna, ale przy tym stosunkowo kontrowersyjna metoda promocji własnego sklepu internetowego, to marketing szeptany. Ogólnie marketing szeptany jest w stanie wprowadzić człowieka w błąd, lecz jeśli zachowamy rozwagę, zadbamy o to, aby działania zostały zrealizowane na wysokim poziomie, wszystko będzie OK. Zachowamy się w porządku, a co najbardziej istotne, sklep będzie dużo chętniej odwiedzany.